קבלה לרפואה - הליך הקבלה ללימודי רפואה בחו"ל

בחרתם כבר אוניברסיטה ומסלול לימודים, או שאתם מתכננים להירשם לשני מקומות או יותר במקביל, כדי להעלות את סיכויי הקבלה שלכם. מה עכשיו? אחת העצות החשובות ביותר היא להירשם כמה שיותר זמן מראש. כמה מראש? לפחות שמונה חודשים לפני תחילת שנת הלימודים האקדמית אליה אתם רוצים להירשם. תכנון נכון של הזמן מאפשר לכם לאסוף את כל המסמכים הדרושים, לתרגם אותם, להיערך מבחינה כספית, לחזור על החומר לקראת מבחן הכניסה ולהירשם לקורס אנגלית...

הגשת המסמכים- מילוי טופס ההרשמה, תרגום מסמכי ההשכלה שלכם ושליחתם הם ליבו של הליך הקבלה. חלק מהאוניברסיטאות מאפשרות כיום למלא אונליין את טפסי ההרשמה, ובנוסף תתבקשו לשלוח בדואר את שאר המסמכים- תעודות על השכלה, אישור רפואי, תמונות פספורט, קורות חיים ולעיתים גם כתיבת חיבור אישי או ציון מבחן ידע באנגלית ( נדרש בחלק מהאוניברסיטאות). כל האוניברסיטאות דורשות שהמסמכים שלכם יהיו מתורגמים לאנגלית.

השלב הבא בהליך הקבלה כולל מתן תשובות ראשוניות מהאוניברסיטה- לאחר שוועדת הקבלה בדקה כי נתוני ההשכלה שלכם עומדים ברף הדרוש, תקבלו לביתכם תשובות רשמיות המודיעות לכם על קבלה או דחייה, או על המשך תהליך הקבלה ובחינת כניסה.

בחינת הכניסה: חלק מהאוניברסיטאות מחייבות עמידה בבחינת כניסה כתנאי לקבלה למסלול. בחינת הכניסה בודקת את הידע שלכם במקצועות המדעים- פיזיקה, כימיה וביולוגיה. רמת הידע מקבילה ללימודי תיכון ברמת 3-5 יחידות. חלק מהאוניברסיטאות עורכות את בחינות הכניסה שלהן בארץ, בעוד שלחלקן תצטרכו לנסוע לאוניברסיטה עצמה כדי להיבחן. רוב הבחינות מתקיימות בסביבות חודשים יוני - יולי.

הכנה לבחינות הכניסה: בחינות הכניסה בודקות ידע בכל המקצועות המדעיים: פיזיקה, כימיה וביולוגיה. אם לא למדתם לבגרות בכל שלושת המקצועות, או שהספקתם כבר לשכוח הרבה ממה שלמדתם, מכינה לרפואה מיועדת עבורכם- במסגרת המכינה תלמדו פיזיקה, כימיה וביולוגיה ברמה של חמש יח"ל, ותעברו הכנה ממוקדת ומקיפה לבחינות הכניסה ולקורסי היסוד בשנה א' של התואר.

ריאיון אישי: חלק מהאוניברסיטאות עורכות במקביל לבחינות הכניסה, או במקומן, תהליך קבלה של ריאיון אישי מול וועדת הקבלה של החוג או נציגים מטעם האוניברסיטה. חלק מהראיונות הם למעשה בחינות ידע בע"פ, במסגרתן אתם נשאלים שאלות ידע בע"פ. בדרך זו נבדקת גם רמת האנגלית שלכם...

תשובות סופיות לגבי קבלה או דחייה ניתנות בסביבות יולי או אוגוסט, תלוי בתאריך הבחינה שלכם.

התקבלתם כבר? בשעה טובה, עכשיו אתם יכולים להתחיל לתכנן את הנסיעה, להירשם למעונות, למצוא ביטוח רפואי ולקנות כרטיס טיסה. בכל מקרה תהיו חייבים להוציא ויזת לימודים:

ויזת לימודים- כל המדינות דורשות מסטודנטים זרים להוציא וויזת לימודים כדי להיכנס למדינה לתקופת זמן ארוכה לצורך לימודים. כדי להוציא וויזה כזו עליכם לגשת לשגרירות המדינה עם אישור שהתקבלתם ללימודים באוניברסיטה מקומית.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם