מכינה לרפואה- בהונגריה או בארץ?

לימודי רפואה בהונגריה מהווים הגשמת חלום עבור צעירים ישראלים רבים: רמתלימודי רפואה בהונגריה היא גבוהה, האפשרות ללמוד בסביבה בין לאומית, להכיר סטודנטים רבים מכל העולם ולרכוש תואר דוקטור לרפואה יוקרתי איתו תוכלו לעבוד בכל מקום בעולם- כל אלו מושכים מדי שנה אלפי ישראלים לנסות ולהתקבל לפקולטות לרפואה בכל רחבי הונגריה, המציעות לימודי רפואה באנגלית, במיוחד עבור סטודנטים זרים.

כחלק מתנאי הקבלה לקראת לימודי רפואה בהונגריה, תצטרכו להציג תעודת בגרות מלאה עם ציונים טובים במקצועות המדעיים: ביולוגיה, כימיה ופיזיקה, אולם לא פחות חשוב מכך- תתבקשו להוכיח את הידע שלכם במקצועות אלו באמצעות בחינת כניסה ללימודי רפואה, בחינה שנערכת מספר חודשים לפני תחילת השנה האקדמית.

בחינות הכניסה הן הכלי המרכזי המאפשר לפקולטות לרפואה לסנן את המועמדים המתאימים ביותר ללימודי רפואה- לא עברתם את בחינת הכניסה? ברוב המקרים לא תוכלו לגשת לבחינה חוזרת, ותצטרכו להגיש שוב מועמדות בשנה הבאה.

המכינות לרפואה נועדו לעזור למועמדים לעבור בהצלחה את מבחני הכניסה ללימודי רפואה, וכן להעניק להם כלים יעילים לשנה א'. מועמדים רבים מתלבטים היכן כדאי יותר ללמוד במסגרת מכינה לקראת לימודי רפואה בהונגריה- האם כדאי ללמוד במכינה לרפואה בחו"ל בארץ, או אולי עדיף להירשם ישירות למכינה לרפואה באוניברסיטאות בהונגריה שמקיימות מכינות כאלה? בשורות הבאות נסקור בקצרה את היתרונות והחסרונות של כל מכינה:

מכינה לקראת לימודי רפואה בהונגריה- מחיר גבוה, תמורה נמוכה...

המכינות לקראת לימודי רפואה בהונגריה מציעות, לכאורה, עסקה מנצחת: הכנה לקראת לימודי רפואה בהונגריה באותה אוניברסיטה בה הם אמורים להמשיך ללימודי רפואה. האם זו הצעה משתלמת כפי שהיא נראית?

עבור מכינה לקראת לימודי רפואה בהונגריה תשלמו סכום השווה לשכר לימוד שנתי באוניברסיטה הונגרית: כעשרת אלפים דולר למכינה הנמשכת שנה אקדמית. לכך יש להוסיף את עלויות המחייה הגבוהות בהונגריה: שכירת הדירה, הוצאות המחייה וכן העובדה שלא תוכלו לעבוד בתקופת המכינה אם אין ברשותכם אזרחות אירופאית.

ראשית, קחו בחשבון, שכשאתם נרשמים למכינה לקראת לימודי רפואה בהונגריה, אינכם נחשבים עדיין סטודנטים מהמניין בחוג לרפואה. כלומר- האוניברסיטה אינה מקנה לכם עדיפות בקבלה ללימודי רפואה, על פני מועמדים שלמדו במכינה אחרת לרפואה. גורם חשוב נוסף שעליכם לקחת בחשבון לפני שאתם מזדרזים להירשם למכינה לקראת לימודי רפואה בהונגריה, הינו מספר שעות הלימודים השבועיות: מכינה לרפואה בחו"ל נמשכת אמנם סמסטר שלם, ולעיתים אף שנת לימודים שלמה, אולם היא כוללת מספר שעות מצומצם יחסית: לא יותר משעתיים או שלוש שעות שבועיות ברוב המקרים.

חיסרון מרכזי נוסף של המכינות לקראת לימודי רפואה בהונגריה- הן אינן מתיימרות להכין את הסטודנטים בהן ישירות למבחני הכניסה לקבלה לחוג לרפואה, אלא רק להקנות להם ידע תשתיתי וכללי הדרוש להם לצורך הלימודים. לא מעט מועמדים לרפואה שנרשמו למכינות לרפואה בהונגריה, גילו בדיעבד כי אין להם את כל הידע הדרוש כדי להצליח במבחן הכניסה, וחלק גדול מהם נאלצו לחזור לארץ כי לא התקבלו להמשך לימודי רפואה בחוג.

הפתרון- מכינה לרפואה בארץ

המכינה לרפואה בהונגריה של בית הספר האמריקאי מכינה אתכם לכל סוגי מבחני הכניסה שמצפים לכם בדרך לשנה א': במכינה לרפואה בבית הספר האמריקאי תלמדו את כל המקצועות הרלוונטיים לבחינת הכניסה: ביולוגיה, כימיה ופיזיקה, כדי שתוכלו לעבור בהצטיינות את הבחינה ולהתקבל ללימודי רפואה בכל אוניברסיטה בהונגריה. בנוסף, הלימודים במכינה לרפואה בבית הספר האמריקאי מקנים לכם גם ידע כללי ותשתיתי רב ערך כהכנה לשנה א' בלימודי רפואה, ומבטיחים לכם בסיס איתן ללימודי הרפואה גם בשנים הבאות.

המכינה לרפואה בבית הספר האמריקאי- לומדים לחו"ל בבית...

כתלמידים במכינה לרפואה בהונגריה של בית הספר האמריקאי, אינכם צריכים לנסוע רחוק, להתרחק מהחברים או להתפטר מהעבודה- אתם יכולים ללמוד את כל החומר ובמקביל להמשיך לעבוד ולחסוך כסף לקראת לימודי רפואה בהונגריה, לשפר את האנגלית שלכם לקראת הנסיעה בקורס הכנה ל-TOEFL, המוענק לכם ללא תשלום נוסף במסגרת המכינה לרפואה.

מכינה לקראת לימודי רפואה בהונגריה בבית הספר האמריקאי- בגלל המחיר

המכינה לקראת לימודי רפואה בהונגריה בבית הספר האמריקאי מעניקה לכם תמורה מלאה למחיר: בפחות מרבע מהמחיר אותו תתבקשו לשלם במכינה בהונגריה, תוכלו ללמוד בצורה מקיפה ויסודית את כל החומר שאתם צריכים כדי להצליח בבחינת הכניסה, לשפר את האנגלית שלכם, ועדיין להמשיך ולחסוך כסף לקראת הלימודים עצמם.

המכינה לקראת לימודי רפואה בהונגריה של בית הספר האמריקאי מלווה אתכם לכל אורך התואר- כתלמידי המכינה לרפואה בבית הספר האמריקאי, אתם נהנים משורה של הטבות ייחודיות ובלעדיות שיעזרו לכם להגיע להונגריה ברגל ימין:

  • ייעוץ בנוגע להרשמה לאוניברסיטאות לרפואה בהונגריה
  • שירות כתיבת חיבורי הרשמה ועזרה במילוי טפסי הרשמה
  • סיוע במציאת דיור
  • יצירת קשר עם בוגרי בית הספר האמריקאי שלומדים כיום בהונגריה

מועדי המכינה לקראת לימודי רפואה בהונגריה של בית הספר האמריקאי מותאמים בדיוק לתאריכי בחינות הכניסה לפקולטות לרפואה, ומיועדים הן לחסרי ידע מוקדם במקצועות המדעים, והן לבעלי ידע מוקדם ברמת בחינת בגרות.

לפרטים והרשמה צלצלו: 1-700-703-005

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content