"יש לדחות על הסף יבוא רופאים זרים לישראל"

כך מוחים בארגון רופאי המדינה מציינים: את המחסור שנוצר בתקנים לרופאים בבתי החולים בארץ ניתן למלא על-ידי החזרת רופאים מישראל שעזבו לחו"ל, תוך שיפור התנאים

* news1.co.il, גלית יצחקי, 12/08/09

במקום להחזיר, בתנאים ראויים, את אלפי הרופאים מישראל שעזבו את הארץ, מוצאים פתרונות אינסטנט חסרי שחר: יבוא רופאים זרים לישראל. על כך מוחים (ד', 12.8.09) בארגון רופאי המדינה.

מארגון רופאי המדינה נמסר, כי בשל הזנחה רבת שנים וחוסר עידכון משמעותי של תקני בתי החולים מאז שנות ה-70, נוצר מחסור של כ-850 תקנים לרופאים בבתי החולים בארץ.

לדעת הארגון, את המחסור שנוצר ניתן למלא על-ידי החזרת רופאים מישראל שעזבו לחו"ל, בשל התנאים הקשים של המקצוע בארץ. יצוין כי בארה"ב לבדה ישנם למעלה מ-3 שנים כ-2,600 רופאים ישראלים, וכ-1,000 סטודנטים ישראלים הלומדים כיום רפואה בהונגריה.

בארגון מתריעים כי אין לפתור בעיה זו באמצעות הבאת כוח אדם מחו"ל, בייבוא רופאים, עובדים זרים, שרמתם המקצועית אינה ידועה ולא נבחנה על-פי הקריטריונים הגבוהים של הרפואה בישראל. בהמשך לכך, טוענים בארגון כי רופאים אלה אינם דוברים עברית, אינם רואים בישראל את ביתם ולא יעשו מאמץ להישאר כאן בהימצא להם עיסוק אחר. "כך לא בונים פתרון לטווח ארוך, אלא מטליאים ונשארים עם אותה בעיה", אמרו בארגון.

יו"ר ארגון רופאי המדינה, ד"ר יצחק זיו-נר, אמר כי קיימות מספר חלופות למציאת פתרון למשבר החסר ברופאים, משבר שרק ילך ויחמיר בשנים הבאות. חשוב יותר להשקיע בתקצוב הולם לרפואה הציבורית, במיוחד במקצועות הנמצאים בחסר. לדעתו, הפתרון לכך:

  • לשפר את תנאי עבודתם של מתמחים ומומחים בישראל;
  • להגדיל את מספר המתקבלים לבתי הספר לרפואה בארץ;
  • להשקיע מאמץ בהחזרת הרופאים הישראלים שמעבר לים.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם