יבוא רופאים זרים: רעיון הזוי

בארגון רופאי המדינה מוחים על כך, שבמקום להחזיר בתנאים ראויים את אלפי הרופאים מישראל מוצאים "פתרונות אינסטנט חסרי שחר".

*ערוץ 7, עוזי ברוך, 12/08/09

בארגון רופאי המדינה יוצאים נגד הכוונה לייבא רופאים זרים לישראל, "במקום להחזיר בתנאים ראויים את אלפי הרופאים מישראל שעזבו את הארץ, מוצאים פתרונות אינסטנט חסרי שחר".

בארגון אומרים כי במשך שנים רבות נבנתה בישראל רפואה ציבורית מהטובות בעולם, הודות לנתונים האישיים הגבוהים של הפונים ללמוד רפואה בארץ, תהליך הכשרתם הקפדני המעולה של הרופאים בבתי הספר לרפואה בישראל ומסלולי התמחות איכותיים בבתי החולים הציבורים בארץ. איכותם המקצועית של הרופאים ילידי הארץ ושל עולים חדשים שלמדו רפואה בחו"ל אף היא אינה מוטלת בספק, מאחר שעמדו בהצלחה בתהליך מפרך של הסתכלות, בחינות רישוי והתמחות בישראל, לפני ששולבו בעבודה כאן.

עוד מציין הארגון כי בשל הזנחה רבת שנים וחוסר עדכון משמעותי של תקני בתי החולים מאז שנות השבעים, נוצר מחסור של כ-850 תקנים לרופאים בבתי החולים בארץ. מחסור זה, נמסר מארגון רופאי המדינה, ניתן למלא בעזרת החזרת רופאים מישראל שעזבו לחו"ל, בשל התנאים הקשים של המקצוע בארץ. רק בארה"ב בלבד נמצאים זה למעלה מ3- שנים כ2,600- רופאים ישראליים, וכ-1,000 סטודנטים ישראליים לומדים כיום רפואה בהונגריה.

בארגון רופאי המדינה מתריעים, כי "אין לפתור את הבעיות של חסר ברופאים בהבאת כוח אדם מחו"ל, ביבוא רופאים, עובדים זרים, שרמתם המקצועית אינה ידועה ולא נבחנה על-פי הקריטריונים הגבוהים של הרפואה בישראל. רופאים אלה אינם דוברים עברית, אינם רואים בישראל את ביתם ולא יעשו מאמץ להישאר כאן בהימצא להם עיסוק אחר. כך לא בונים פתרון לטווח ארוך אלא מטליאים ונשארים עם אותה בעיה".

לדברי הארגון קיימות מספר חלופות למציאת פתרון למשבר החסר ברופאים, משבר שרק ילך ויחמיר בשנים הבאות. חשוב יותר להשקיע בתקצוב הולם לרפואה הציבורית, מסר יו"ר ארגון רופאי המדינה, ד"ר יצחק זיו-נר, במיוחד במקצועות הנמצאים בחסר. יש לשפר את תנאי עבודתם של מתמחים ומומחים בישראל, להגדיל את מספר המתקבלים לבתי הספר לרפואה בארץ ולהשקיע מאמץ בהחזרת הרופאים הישראליים שמעבר לים. פעולות אלה הם שימנעו בריחת כוח אדם איכותי לחו"ל וימלאו את החסר הדרוש.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם