לימודי רפואה לבעלי / בוגרי תואר ראשון

התוכנית הארבע שנתית לרפואה בתל אביב-מהפך בלימודי הרפואה

סיימתם תואר ראשון בביולוגיה, רוקחות, כימיה או אפילו אופטומטריה, ויש לכם חלום ישן ללמוד רפואה??? ... היום אפשר להגשים את החלום פה בארץ, מבלי לנסוע להונגריה או לארה"ב...

לפני שנתיים פתחה אוניברסיטת תל אביב תוכנית לימודים חדשנית במסגרת ביה"ס לרפואה על שם סאקלר: לימודי רפואה לבעלי תואר ראשון. תוכנית זו הינה יחידה מסוגה בארץ, ושונה במהותה מהתוכניות ה'קלאסיות' ללימודי רפואה שקיימות בארבעת בתי הספר לרפואה בארץ:

לימודי רפואה אפשריים היום בארבע פקולטות לרפואה בארץ:

ביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב

ביה"ס לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים- לימודי רפואה בירושלים

ביה"ס לרפואה בטכניון- לימודי רפואה בחיפה

ביה"ס לרפואה באוניברסיטת בן גוריון- לימודי רפואה בבאר שבע

ארבע הפקולטות לרפואה מקיימות תוכנית לימודי רפואה ארוכה שנמשכת שבע שנים (כולל סטאז'), ומיועדת לבוגרי תיכון. כארבע מאות מועמדים מתקבלים ללימודי רפואה מדי שנה, בעוד שאלפי מועמדים אחרים נדחים על הסף, או במהלך תהליך הקבלה. חלק מאותם מועמדים מתעקשים להגשים את חלום הרפואה, ונוסעים ללמוד רפואה בחו"ל, במדינות שונות, ואילו חלק גדול מהמועמדים מוותרים ונרשמים לפקולטות אחרות- ביולוגיה, מדעי הרפואה, מעבדה רפואית, רפואת שיניים, ביוכימיה, פסיכולוגיה ועוד. מסלול הלימודים החדש שפתחה אוניברסיטת תל אביב: לימודי רפואה לבעלי תואר ראשון, מאפשר כיום לסטודנטים ובוגרים רבים לנסות ולהגשים את חלומם ללבוש את החלוק הלבן.

לימודי רפואה לבעלי תואר ראשון - סקירה כללית של התוכנית

התוכנית הארבע (4) שנתית לרפואה באוניברסיטת ת"א היא אומנם תוכנית לימודים מקוצרת, אולם היא אינה מעניקה שום 'הנחות' לסטודנטים הלומדים בה. מי שיתקבל ללימודים בתוכנית הארבע שנתית לרפואה בת"א יצטרך לעבוד קשה במיוחד, קשה אפילו יותר מהסטודנטים בתוכנית הסטנדרטית לרפואה, שנמשכת שש שנים (ללא הסטאז').

השנים הפרה-קליניות

: הלימודים מתקיימים חמישה ימים בשבוע, בין השעות שמונה בבוקר לשש בערב, ולעיתים גם בימי שישי. עומס הלימודים הרב נובע מכך שהלימודים הקדם קליניים נמשכים רק שנתיים במקום שלוש שנים.

השנים הקליניות

: בשנתיים הקליניות של התוכנית הארבע שנתית ללימודי רפואה, רבים מהקורסים מתקיימים בקבוצות קטנות ונערכים בכיתה ובבית החולים לסירוגין. את מקום החומר התיאורטי הרב שיש לשנן מחליפה כעת ההכשרה המעשית והמטלות השוטפות. הלימודים המעשיים בבתי החולים מתקיימים בבתי החולים המסונפים לפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, בכל איזור המרכז.

שנת סטאז' ברפואה

- השנה החמישית (והאחרונה...) בתוכנית הארבע שנתית לרפואה: במהלך שנת הסטאז' עוברים הסטודנטים בכל המחלקות השונות בבית החולים, ומגישים את עבודת הגמר שלהם בחוג לרפואה. קבלת תואר דוקטור לרפואה מותנה בסיום כל החובות האקדמיות של החוג לרפואה: מבחנים, עבודות, מטלות מעשיות וסטאז'.

קבלת תואר דוקטור לרפואה - עכשיו מתחילה העבודה הקשה...

הצלחתם לשרוד את השנים המתישות של לימודי הרפואה? כל הכבוד. מחכה לכם עוד עבודה רבה: כדי לקבל את התואר 'רופא מומחה', עליכם לעבוד מספר שנים בבית חולים, שם תעשו תורנויות, משמרות ארוכות ותראו חולים רבים, לפני שתקבלו את הדרגה המעשית המאפשרת לכם להשתלב כרופאים מומחים בבתי חולים, בקופות החולים או לפתוח קליניקה פרטית.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם