לימודי רפואה בצכיה - כדאי לדעת

רמת לימודי רפואה בצכיה היא מהגבוהות באירופה, אולם מספר הסטודנטים הישראלים שבוחרים ללמודלימודי רפואה בצכיה הוא נמוך מאוד- לא יותר מעשרה סטודנטים בכל מחלקה. לימודי רפואה בצכיההם עניין יקר יחסית, ושכר הלימוד הגבוה מרתיע סטודנטים רבים, המעדיפים חלופות זולות יותר במזרח אירופה. אולם במידה ושכר הלימוד לא מהווה מחסום עבורכם, הרי שאפשרות של לימודי רפואה בצכיה היא הזדמנות להתגורר בערים מהיפות באירופה, להיפגש עם סטודנטים מכל העולם וללמוד באוניבריסטאות עתיקות ברמה אקדמית גבוהה ביותר.

לימודי רפואה בצכיה באנגלית מוצעים בשלוש אוניברסיטאות במדינה: בפראג ובברנו.

אוניברסיטת צ'רלס בפראג- מציעה תוכניות לרפואה כללית ולרפואת שיניים.

אוניברסיטת מסריק בברנו- המחלקה לווטרינריה של האוניברסיטה דורגה על ידי האיחוד האירופי כמחלקה הטובה ביותר באירופה. ב-2004 החלה המחלקה להציע לימודי ווטרינריה באנגלית לסטודנטים זרים. צמוד למחלקה פועלים שני בתי חולים לבע"ח בהם הסטודנטים מתמחים.

מסלולי לימוד

ברנו- העיר השנייה בגודלה בצכיה, מונה כארבע מאות אלף תושבים, שישים אלף מתוכם הם סטודנטים מכל רחבי העולם שהגיעו ללמוד באחת משש האוניברסיטאות השונות הפועלות בתחומיה.

אוניברסיטת מסריק- האוניברסיטה השנייה בגודלה בצכיה. מציעה לימודי רפואה כללית שנמשכים שש שנים (כולל שנת סטאז'), ומסלול רפואת שיניים- שש שנים כולל סטאז'.

אוניברסיטת ברנו- מציעה מסלול וטרינריה שנמשך שש שנים. ב-2009 נפתח גם מסלול ווטרינריה באנגלית בלבד, המותאם במיוחד לסטודנטים זרים.

אוניברסיטת צ'רלס בפראג- האוניברסיטה, בה כעשרה אחוזים מהסטודנטים הם סטודנטים זרים, מציעה שני מסלולי רפואה:

רפואה כללית- הלימודים נמשכים שש שנים כולל סטאז'.

רפואת שיניים- הלימודים נמשכים שש שנים כולל סטאז'.

את הסטאז' יש אפשרות לעשות מחוץ לצכיה.

בכל מסלול של לימודי רפואה בצכיה - מומלץ ואפילו נדרש שתלמדו צ'כית במקביל ללימודיכם, כדי שתוכלו לתקשר עם החולים במהלך ההתמחות שלכם.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם